13. avg. 2009

»Admit when you are wrong«


Takole se glasi eno od ABC pravil komuniciranja s socialnimi omrežji. Pa pravzaprav ne gre samo za socialna omrežja, ampak za komuniciranje nasploh. Priznati javnosti, da si storil napako.


Priznati partnerju, da tvoj očitek ni bil na mestu.
Priznati otroku, da nisi popoln, ampak da vseeno zahtevaš to in to.
PR-ovci tako in tako počnemo to, kot je pisalo na eni od ameriških PR spletnih strani: »We unfucked what the other fucked up« :-)

Tudi do Zdravniške zbornice smo (že davno tega) v trenutku, ko je po prihodu prekaljenega PR-ovca le znala po mesecih nategovanj koooončno priznati, da so storili napako, ker niso odgovarjali, postali vsaj malo bolj prizanesljivi.

Tišina ali zatišje nikoli nista dobri stvari.

Na morju pred nevihto ali tramontano, ki naglo udari s severa, obarva nebo grozljiva siva barva. To je čas tesnobnosti. Čas, ko veliko prednje jadro zamenjaš za čisto majhen trikotnik-viharnik, ko glavno jadro skrajšaš na drugo krajšavo, oblečeš nepremočljiva oblačila, se pripneš na krov ... in verjameš vase in posadko.

Pripravljen si, a ne moreš preprečiti, da bo “udarilo”.

Na »kopnem« v digitalnem svetu komuniciranja je to čas, ki ga moraš hitro izkoristiti, preden drugi napadejo. In ta pavza, dolga le za vdih ali dva, je čas, da priznaš, da si storil napako.
Glasna, močna in nepristranska socialna omrežja imajo najostrejša komunikacijska žezla … in ko te porežejo, ti tudi »PR urgenca« težko pomaga. Zatorej: Admit when you are wrong.

Katja Krasko

Ni komentarjev:

Objavite komentar